S kódem DOVOLENA -15%, nevztahuje se na zboží v akci. Objednávky přijaté resp. uhrazeno od 18.6. budou odesílány 24.6.2024.

Doprava ZDARMA výdejní místo Packeta nad 2200 Kč

Cestování s dětmi

Čas oddechu a letních dovolených se blíží. Co si budeme povídat, cestování s dětmi bývá mnohdy náročné a o odpočinku se nedá mluvit. Abyste si čas cestování zpříjemnili a dlouhé, pro dítě nudné, mnohdy náročné chvíle zkrátily, přinášíme Vám pár tipů, jak zabavit dítě. Pokud hledáte alternativy, které můžete využít místo sledování pohádek na tabletu, hraní her na telefonu, tak čtěte dál. Děťátko zabavíte nejen hračkami, ale také slovními hrami, či čtením knížek.


Ať už cestujete autem, vlakem nebo letadlem doporučujeme přibalit si papír a pastelky. Spousta her a chvil zábavy zažijete při kreslení, hraní Obesence či piškorek.

Jako fantastickou alternativu k pastelkám a papíru Vám nabízíme kreslící podložky, omalovánky od Jaq Jaq Bird. V balení se nacházejí i bezprašné křídy, v každé knížce je praktická kapsa na tyto křídy. Takže balení a jejich přenos je velmi snadný.

Kreslící podložka na stavbě

Kreslící podložka Jednorožec


Kreslící omalovánky nabízí kromě volných stran na tvoření i omalovávanky, které jsou různé v každé knížce. Na jedné straně je omalovánka a na opačné, volná plocha pro vlastní tvorbu nebo hraní her.

Omalovánky s křídami Dinosauři

 

Omalovánky s křídami Na stavbě

Omalovánky s křídami Baletky


Pokud Vaše děťátko raději plní úkoly, tak Vám doporučujeme sadu 20 cestovních her od Auzou. V každé sadě se nacházejí úkoly pro hledání rozdílů, cest a spojování teček. Součástí balení je smazatelný fix. Takže opět je to tip na hračku, kterou můžete používat i opakovaně. Velkým plusem těchto her je jejich cena a různost provedení. Cena za tuto sadu je 185 Czk a ať už máte doma slečnu, která miluje jednorožce nebo chlapce, kterého fascinují dinosauři, vyberete si.

Sada her Jednorožci

Sada her Dino

Sada her Dobrodružství


Hodně zábavy zažijete i se slovními hrami. U těch nepotřebujete žádné pomůcky, jen chuť si hrát. Mezi naše oblíbené patří hry:

1. Hádej na, co myslím

Jeden z hráčů si rozmyslí slovo z jakékoli oblasti, fantazií se meze nekladou. Další hráč/i se mohou ptát otázky, ale jen takové na které lze odpovědět ano/ne. Pokud je odpověď ano, ptá se dále první hráč, je-li odpověď na jeho otázku ne, další otázku pokládá další hráč. Vyhrává ten, kdo uhádne na co myslel.

2. Hádej Kdo jsem?

Průběh hry je stejný jako v předchozí hře, ale myslící myslí na známou/historickou osobnost. Vyhrává ten, kdo uhodne.

3. Slova začínající na stejné písmeno

Hráči se dohodnou na písmenu abecedy, na které budou vymýšlet slova. Postupně hráči budou mluvit slova a přehrává ten, který už další slovo na dané písmeno nezná. Např. hráči se dohodnou na písmenu B. 1.hráč - buben, 2.hráč - balón, 3.hráč - beton, 1.hráč - bublina, 2.hráč - býk, 3.hráč - brána a takto dokola až se Vám nevyčerpají všechny slova. Následně můžete pokračovat dalším písmenkem abecedy.

4. Poslední a první písmenko slova

Tato hra je nekonečná a můžete ji hrát opravdu dlouho. Hrou podpoříte slovní zásobu dítěte a jeho sluchové vnímání. Hráči postupně říkají slova: MedvídeK KvěT TramvaJ JahodA AngrešT TatíneK KoloběžkA AutobuS SloN NaušnicE ...

5. Opakující se slova

U nás jedna z nejoblíbenějších her. Hráči postupně říkají slova z oblasti, kterou si vyberou, dokud se nezmýlí 😀

Např. hra opakující se slova Zvířátka z farmy. Důležité je opakovat slova v pořadí jakém se říkají. Děťátko při této hra tříbí krátkodobou paměť

1.hráč - slepice

2.hráč - slepice, kráva

3.hráč - slepice, kráva, ovce

1.hráč - slepice, kráva, ovce, prase

2.hráč - slepice, kráva, ovce, prase, býk

3.hráč - slepice, kráva, ovce, prase, býk, kůň


Poslední tip na dlouhé cestování, není hra, ale příjemný polštářek, který udělá cestování a spaní během dlouhých cest příjemnější.

Cestovní polštář Cherry

Přejeme Vám krásné léto a dovolené, plné dětského smíchu, zábavy a odpočinku ❤️