Doprava ZDARMA výdejní místo Packeta nad 2200 Kč

Vánoce se nezadržitelně blíží a vy přemýšlíte, jak vyzdobit svoji domácnost? Klasické kupované dekorace jsou sice hezké, ale často jim chybí osobitost a jedinečný charakter, které má výzdoba vyrobená doma. Prožijte čas se svými ratolestmi a vytvořte si vlastní adventní věnec či kalendář. Je to snazší, než se zdá.

roztomily-vianocny-strom-dieta

Vánoční tvoření dekorací má řadu výhod. Vám umožňuje trávit s dětmi víc času a jim rozvíjí kreativitu a podporuje dovednosti. Udělejte si alespoň na chvilku čas a vytvořte spolu něco jedinečného. A možná se to dětem i vám tak zalíbí, že se to stane vaší novou vánoční tradicí.

Rýchly adventní kalendář

Pro maminky, které nemají příliš času, ale přece si chtějí alespoň kousek ze dne vyhradit pro děti, je nejlepší možností adventní kalendář. Na výběr máte tisíce provedení. Těm nejlehčím jsou pěkně ozdobené papírové sáčky zavěšené na šňůrce.

Na projekt budete potřebovat:

Když máte vše přichystáno, můžete začít. Jednotlivé kapsy s dětmi ozdobte. Nakreslete na ně vločky, hvězdičky nebo srdíčka. Využít můžete také nálepky nebo barevné lepící pásky. Do kapes vložte překvapení a zavřete je pomocí lepidla nebo spinek.

Pokud kalendář nechcete zavěsit, sáčky pokládejte na stolek vedle sebe. Od jednotky po čtyřiadvacet. Pokud chcete, aby sáčky visely, najděte jim místo například v dětském pokoji. Šňůrku natáhněte od jedné stěny ke druhé a pomocí kolíčků na ni sáčky připevněte.

Takovou výzdobu máte hotovou do jedné hodiny. S prcky se dobře pobavíte a kromě kreativity podpoříte i jejich kognitivní vlastnosti.

vianoce-advent-šperky-adventny-kalendar

Tradiční i moderní adventní věnec

Máte čas a nebude vám překážet, pokud se vánoční tvoření s dětmi či vnoučaty natáhne i na celý den? V tom případě si přichystejte všechny potřeby na adventní věnec. Jsou to:

  • slaměný nebo polystyrenový kruh,
  • zelený drát nebo lanko,
  • nůžky,
  • jehličí nebo chvojí,
  • tavná pistole,
  • vánoční ozdoby, šipky, koblihy a listy,
  • svíčky.

Vezměte kruh a pomocí lanka nebo drátu na něj začněte připevňovat jehličí a chvojí. Máte-li jinou zeleň, využijte tu. Zelené lanko zajistí, že jej nebude vidět, pokud byste nějakou část dekorací nezakryli.

Nahřejte si tavnou pistoli a pomocí lepidla na adventní věnec připevňujte vánoční ozdoby, šipky, koblihy a listy. V přírodě toho najdete spoustu. Projděte se po parku nebo lesíku a seberte vše, co se vám zlíbí. Listy, květiny i větvičky. Pokud chcete, aby kousky ladily s celkem, využijte vodové barvy nebo barevné spreje.

Výhodou věnce je, že si jej můžete upravit podle sebe. Pokud rádi sledujete nejnovější trendy, laďte jej do barev, které jsou právě v kurzu. Pokud však chcete něco nadčasového, vsaďte na jednobarevné provedení nebo tradiční kombinaci červené, zlaté a zelené.

Nakonec nezapomeňte na čtyři svíčky. Do každé kvůli stabilitě zapíchněte alespoň tři tlustší dráty. Pomocí nich je umístěte na věnec.

Vedle dělání věnce můžete také napéct svým dětem či vnoučatům lahodné perníčky. Pusťte si koledy a navoďte tu správnou vánoční atmosféru.

vianočný-adventný-veniec

Jednoduché vánoční svícny

Zlatou střední cestou, která nezabere příliš mnoho času, ale budete na ni potřebovat trochu více trpělivosti, je výroba svícnů. Na internetu naleznete spoustu vánočních inspirací. Ty vám pomohou rozhodnout se, jaký typ nebo styl vyzkoušíte.

Jednou z možností je skleněná nádoba v kulatém či hranatém tvaru. Naplňte ji vodou přibližně do poloviny a vložte do ní jehličí, šipky a další dekorace dle vašeho výběru. Vezměte čajovou svíčku a položte ji na hladinu. Svíčka nemusí být jen jedna. Na hladinu klidně položte i dvě či tři.

Děti se zabaví hlavně při tvoření svícnu ze starých sklenic. Na ty mohou nalepit vánoční papír, čísla, nebo nálepky. Další alternativou je kreslení přímo na sklo pomocí různých barev. Při takovém tvoření nezapomeňte na zástěru na malování, abyste si vy ani vaše děti neušpinili oblečení.

Vršek sklenice ozdobte stuhou, malou šiškou nebo zelenou větvičkou. Dovnitř dejte čajovou svíčku a užívejte si příjemnou atmosféru.

jednoduchy-vianocny-svietnik

Skvěle vypadají i svíčky obalené ve skořicových dřívkách. Celý proces je velmi lehký a zvládnou jej i menší děti. Dřívka na svíčku upevníte stužkou, která celek zvýrazní a zkrášlí.

sviečky-obalené-v-škoricových-drievkach

Vlastnoručně vyrobené vánoční svícny jsou nejen pěkné, ale také levné. Všechno, co na ně potřebujete, najdete doma. A kromě dekoračního efektu mohou splňovat i roli hezkého dárku.